Stare zdjęcie z kategorii Ostrzeszowskie kościoły -
Comments (6)
paskal 15 years, 3 months ago

To chyba nieczynna część kościoła. Jak można się tam dostac ?

jscierski 15 years, 3 months ago

To jest wieża kościoła (wejście jest w kruchcie, po prostu drabina i dziura w stropie. Nie wchodziłem dalej, ciemno tam jest, tylko zrobiłem kilka zdjęć na oślep z lampą, nie wiedziałem co na to gospodarze tego miejsca. Jak widać opłaciło się - na tym stryszku są jakieś rozpadające się rzeźby, krzyże, beczka po paliwie itp ;D A ciekawsze fanty, jak mówi Katalog Zabytków Powiatu ostrzeszowskiego są na strychu kościoła - wejście jest z chóru muzycznego - ale tam nie udało się wejść.

paskal 15 years, 3 months ago

A kto jest gospodarzem "Mikołaja" ? Może wspólnymi siłami udało by nam sie dostać na strych ? Jakby co to ja się pisze ;)

jscierski 15 years, 3 months ago

Z tego co wiem to parafia farna - pewnie dałoby się coś załatwić ;p Ja też się piszę oczywiście! W katalogu jest napisane: "Fragmenty ołtarza renesansowego 1623 z nieistniejącej kaplicy św. Anny oraz kilka rzeźb barokowych (na strychu).

marzyciel_87 14 years, 4 months ago

Tak gospodarzem jest Ostrzeszowska Fara wejście na strych jest dość ryzykowne sam chór ledwie trzyma się kupy ale spokojnie podczas remontu dowiem się jakie skarby tam jeszcze pozostały

paskal 14 years, 4 months ago

Czyli planowany jest jakiś remont ? A kiedy ?