Wszystkie

Oto najnowsze zdjęcia w serwisie. Przewijaj w dół, aby obejrzeć kolejne.

Ostatnio dodane zdjęcia

 • Osiedle M. Nowotki (Zamkowe). Blok nr 19, przełom lat 70 i 80-tych. Ale byłoby fajnie, gdyby tak udało się rozpoznać osoby siedzące na ławce.

 • Osiedle M. Nowotki (Zamkowe) Koniec lat 70-tych, blok nr 18 z pięknie zadbanym trawnikiem. W budowie blok nr 23, dalej blok nr 22.

 • Osiedle M. Nowotki (Zamkowe). Koniec lat 70-tych, bloki nr 19,20,21,22.

 • Połowa lat pięćdziesiątych, ostrzeszowską "autostradą" spacerują, od lewej: Edmund Solarek, Zofia Różyńska, Danka Solarek, Helena Matysik z synem Jackiem i Aleksandra Różyńska (z.m. Chojnicka) Ze zbiorów Jacka Matysika.

 • ZARZĄD TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ z wielkim smutkiem i żalem zawiadamia, że dziś – 23 marca 2020 r. zmarł nagle nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel V-ce Prezes Zarządu TPZO JERZY MAREK SZULCZYŃSKI Całe życie był związany z Ostrzeszowem. Wielorakie jego dokonania wywodziły się z umiłowania ostrzeszowskiej historii i kultury. Był niezastąpionym konferansjerem – prowadzącym niemal wszystkie imprezy kulturalne w Ostrzeszowie. Organizował plenery malarskie im. Antoniego Serbeńskiego. Człowiek niezwykle aktywny – wieloletni pracownik OCK, radny Rady Miejskiej w Ostrzeszowie, zaangażowany w ruchu harcerskim. Człowiek niezwykle życzliwy i skromny. Bardzo będzie Go nam brakowało

 • Profesorowie i Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie. Lata 1973-1977.

 • Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Absolwenci Technikum Mechanicznego przy ZSZ MPM w Ostrzeszowie. Lata 1983-1988.

 • Rada pedagogiczna i absolwenci Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Ostrzeszowie. Lata 1984-1987.

 • Absolwenci Liceum Zawodowego w Ostrzeszowie. Lata 1982-1986

 • Absolwenci LO w Ostrzeszowie, kl. IV C. Lata 1982-1986.

 • Lata trzydzieste, Władysław Golus, współorganizator ostrzeszowskiego muzeum, wspólnie z rodzinką ogląda album ze zdjęciami. . Przymuszeni koniecznością zadbania o zdrowie swoje i swoich bliskich, musimy pozostać w domu. Jest to idealny moment by zajrzeć do piwnicy, wspiąć się na strych, przetrząsnąć szafy, i przeszukać szuflady w poszukiwaniu starych dokumentów i zdjęć. Jest okazja nie tylko uratować domowe archiwa ale również zapewnić fajna rozrywkę wszystkim poddanym przymusowym "wakacjom". Dlatego odnalezione pamiątki, szczególnie te dotyczące naszego miasta, bardzo prosimy udostępniać na portalu Dzieje Ostrzeszowa.pl. Drodzy Znajomi, którzy wymawialiście się brakiem czasu, lepszej okazji już nie będzie!

 • Lata sześćdziesiąte, budowa Zakładów Przetwórstwa Drobiowego w Ostrzeszowie. Dobrze widoczne betonowe płyty, z których Niemcy w czasie okupacji zbudowali naszą "autostradę".

 • Lata pięćdziesiąte, zespół wokalno-gitarowy, zorganizowany prawdopodobnie przy chórze "Dzwon". Jeżeli może nam ktoś pomóc w zdobyciu więcej informacji na temat tej grupy to bardzo prosimy o kontakt. Panowie od lewej: 1- Czesław Niesobski, 2- Bogdan Dolata, 3- ...Franikowski, 4- Leon Lepka, 5- Antoni Jezuita, 6- Zygmunt Graf, 7- Zygfryd Klóska Panie od lewej: 1- G. Sobczak, 2- S. Furmanek, 3- M. Dalkówna, 4- H. Majchrzak, 5- H. Calińska, 6- W. Ptaszyńska, 7- Mirosława Bacik (z.m. Zawartko), 8- I. Stachowiak, 9- Irena Gondecka (z.m. Krelińska). Przepraszamy za ewentualne błędy i prosimy o uzupełnienie danych, szczególnie imion kobiet, bo dysponowaliśmy tylko pierwszą literą. Ze zbiorów Piotra Niesobskiego

 • Lata pięćdziesiąte, widok z wieży ciśnień na tuczarnię drobiu ELCE. Obecnie w tym miejscu, przy "autostradzie", znajdują się zakłady drobiarskie. Właścicielem tuczarni był Ludwik Cegiełka, w czasie wojny służył w Polskich Siłach Zbrojnych w Anglii. Prawdopodobnie dzięki nawiązanym tam kontaktom, mógł większość gęsich tuszek wysyłać, przez Wrocław, drogą lotniczą do Wielkiej Brytanii. Na zdjęciu dobrze widoczne betonowe płyty, z których zrobiona była droga i samochody czekające na załadunek (na końcu kolejki stoi furmanka). W oddali ulica Pogodna i cegielnia na Budach. Historia Ludwika Cegiełki właściciela tuczarni i hodowli gęsi w Bierzowie jest bardzo ciekawa ale mało znana, dlatego posiadających informację lub zdjęcia na ten temat prosimy o kontakt. Ze zbiorów Piotra Niesobskiego.

 • DZIEŃ KOBIET 2020

 • Lata trzydzieste, wycieczka ostrzeszowskiej młodzieży, prawdopodobnie na Kuźniki. Udało się poznać nazwiska trzech pań: przysiadła na trawie Anna Franikowska (z.m. Kobzda), za nią stoi Anna Dziuba (z.m. Plewińska), druga od prawej to Władysława Adamska (z.m. Gorząd). Jesteśmy przekonani że dzięki Państwa pomocy uda się rozszyfrować pozostałych uczestników rowerowej eskapady. Rozpoznane dziewczyny mieszkały na ulicy Ogrodowej (obecnie Daszyńskiego), niewykluczone więc ze pozostali również zamieszkiwali okolice Borku.

 • Więcej