All

Here are the newest photos. Scroll down to see more.

Recently added photos

 • Metki z chlebów upieczonych przez ostrzeszowskich piekarzy w 1968 roku! 1-Chleb Praski z piekarni, która znajdowała się na Rynku w podwórzu kamienicy państwa Rogalewskich obecnie państwa Szmajów. 2-Chleb Pszenny z piekarni przy ulicy Armii Czerwonej obecnie Kolejowej

 • Szkoła Podstawowa nr 1. 21 czerwca 1958 rok, Janusz Paprzycki ze swoją klasą, dzieci z rocznika 1950-tego. Szkoła mieściła się w budynku byłej Szkoły Rolniczej przy ulicy Boh. Stalingradu. Zdjęcie zrobiono za szkołą czyli przy alejkach klasztornych. Widoczne przyrządy gimnastyczne służyły uczniom do ćwiczeń w czasie lekcji wychowania fizycznego. Pomysłodawcą i inicjatorem budowy tej sali gimnastycznej na "świeżym powietrzu" był pan Janusz.

 • Maj 1954 rok, mini park przy ulicy Boh. Stalingradu (Zamkowej), jest to miejsce gdzie współcześnie stoi pomnik harcerzy. Widoczne ogrodzenie po prawej stronie otacza budynek byłej Szkoły Rolniczej, wtedy mieściła się w nim Szkoła Podstawowa nr 1.

 • Ulica Młyńska, po lewej przejazd kolejowy przy ulicy Grabowskiej, lata 50-te. Piękna fotka, fajny klimat.

 • Rok 1970, okolice gdzie obecnie przebiega ulica 1 maja i stoi budynek banku PKO. W tyle Osiedle Nowotki (Zamkowe) i blok nr 1. Na spacerze pani Maria Lipińska z dziećmi: Dorotką i Jackiem.

 • Początek lat siedemdziesiątych, wybrukowana "kocimi łbami" ulica Piekary. Na prawo ulica Strumykowa. Zdj. Czesław Bojszczak ze zbiorów Muzeum Regionalnego.

 • Lata trzydzieste, lokalizacja nieznana. Jeżeli to jest Ostrzeszów lub jakaś okoliczna miejscowość, to prosimy o pomoc w ustaleniu miejsca zrobienia zdjęcia. Stoją od lewej: Antonina Świtoń, Helena Korszunowa (z domu Furmańska), Maria Bacik. Bardzo nam zależy na rozpoznaniu widocznych na fotografii mężczyzn, szczególnie pana z wąsikiem, którego znamy już z wielu innych zdjęć: chóru, SMK, TG Sokół i innych. Ze zbiorów Patryka Jarosza.

 • Sala Prezydium Miejskiej Rady Narodowej ok 1969 roku. Uroczystość z okazji rocznicy wyzwolenia Ostrzeszowa. Z lewej stoi Maria Sobczak, w pierwszym rzędzie w środku siedzi Jan Kulczak, po prawej z laską Jan Witwicki- przewodniczący PMRN (taki ówczesny, prl-owski burmistrz). Ze zbiorów Marii Sobczak.

 • Lata pięćdziesiąte, park miejski. Heniu Kucharski ze swoją, niestety nie znaną z nazwiska, sympatią. W tyle Prezydium Powiatowej Rady Narodowej czyli obecny gmach Urzędu Miasta i Gminy. Ze zbiorów Witolda Kucharskiego.

 • Lata pięćdziesiąte, Janusz Paprzycki z wychowankami. Pierwszy z prawej Jasiu Skupiński. Zdjęcie zrobiono w parku miejskim, w tyle Prezydium Powiatowej Rady Narodowej czyli przedwojenny budynek sądu, obecnie Urząd Miasta i Gminy. Rozpoznamy jeszcze kogoś?

 • Więcej