All

Here are the newest photos. Scroll down to see more.

Recently added photos

 • Alejki przyklasztorne, początek lat pięćdziesiątych. Przy samochodzie stoją: Helena i Antoni Matysik, w tyle Józef- brat Antoniego. Józef przyjechał tym pięknym Studebakerem ze Śląska, odwiedzić rodzinę w Ostrzeszowie. Ze zbiorów Jacka Matysika.

 • Ostrzeszów ul Armii Czerwonej (obecnie Kolejowa), lata sześćdziesiąte. Panie są , niemalże w miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się rondo.

 • Połowa lat 80-tych, ulica Chmielna widok od strony Stawku. Fotomodelka to Agnieszka, bohaterka drugiego planu ma na imię Pika. Ze zbiorów Piotra Niesobskiego.

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrzeszowie. Schyłek lat siedemdziesiątych, boisko szkolne. Widoczna ulica 21 Stycznia (od Piastowskiej). Fotka wprawdzie trochę rozmazana, ale spróbujmy rozpoznać wszystkich chłopaków. Pierwszy z lewej stoi Paweł Gąsiorek, któremu dziękujemy za zdjęcie.

 • Kort tenisowy przy gazowni, lata 60-te. Z rakietą Aleksander Pisulla.

 • Siostra Teofila była osobą wielkiej duchowej kultury, otwartą na ludzkie sprawy i potrzeby, życzliwą i pogodną. W swoim długim i ofiarnym życiu pracowała jako przedszkolanka w Ostrzeszowie, jako katechetka i wychowawczyni chłopców w Łukowie oraz uczennic w internacie i szkole w Kaliszu. Była przełożoną domów Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Warszawie, Ligocie k/Ostrzeszowa, Wytycznie i dwukrotnie w Łukowie. W latach 1980-1986 pełniła obowiązki sekretarki i ekonomki prowincjonalnej. Marek Makieła

 • Ulica Kościuszki, karawan przed cmentarzem, lata siedemdziesiąte. Dawniej takim stylowym pojazdem zmarli w Ostrzeszowie odbywali swoją ostatnią podróż. Ktoś wie do kogo wtedy należał i co się z nim stało? Pamiętacie, że kiedyś było takie ostrzeszowskie powiedzonko, "jak cię walnę to wylądujesz na Kościuszki 14".

 • Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. Rok szkolny 1980/81, rocznik 1966. Nauczyciele: Tadeusz Szymański, Florian Wąż, Małgorzata Wilczak, Zygmunt Żurawski(dyr.).

 • 1 maja, początek lat sześćdziesiątych, ulicą Boh. Stalingradu maszerują pracownicy PSS-ów. Pochód mija budynek Szkoły Rolniczej. Rozpoznano: Marię Michalak, Wandę Depczyńską, panią Kucz, panią Zosię, prawdopodobnie Edwarda Kukułę i...moją mamę. :) Może jeszcze jakieś nazwiska spróbujemy ustalić?

 • 1 maja 1953, restauracja POD BASZTĄ, przy ulicy Bohaterów Stalingradu. Widoczny bufet to nic innego, jak okno wychodzące na ogródek piwny, który był z boku restauracji (obecnie, między ulicą Zamkową a budynkiem sądu, dawniej ODK-u). Tutaj gasili pragnienie, uczestnicy wyczerpujących pochodów pierwszomajowych. A daleko nie mieli, bo najczęściej Trybuna Honorowa, przy której kończyła się manifestacja, umiejscowiona była właśnie przy ulicy Bohaterów Stalingradu. Z lewej strony Monika Gajewska, prosimy o pomoc w rozpoznaniu koleżanek pani Moniki. Bardzo fajna fotka! Ze zbiorów Samanty Paściak.

 • Więcej