All

Here are the newest photos. Scroll down to see more.

Recently added photos

 • Fotografia z lat czterdziestych, zrobiona na terenie kościoła farnego, za płotem znajduje się plac Kazimierza. Z lewej Mirka Kuśnierczyk, druga pani nierozpoznana. W tyle bohaterowie drugiego planu. Na następnym zdjęciu widać kościół i całe ogrodzenie.

 • Kościół farny od placu Kazimierza. Wczesne lata pięćdziesiąte, chociaż niewykluczone że zdjęcie powstało wcześniej.

 • Koniec lat pięćdziesiątych, ulica Piastowska. Budynek kina LOTNIK, krótko po gruntownej przebudowie. Na daszku nad wejściem nie ma jeszcze charakterystycznych neonów. Piękny gmach, który przed wojną był własnością Jana Hendrykowskiego, przerobiono na surowy klocek w socjalistycznym stylu. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zdjęcie jest rewelacyjne! Ze zbiorów Zenona Fabrowskiego.

 • Lata pięćdziesiąte, ogródek z fontanną przy ulicy Dworcowej, obok wieży ciśnień. Obecnie w tym miejscu znajduje się przychodnia lekarska "Eskulap". Stoją od lewej: Zenon Fabrowski, Ireneusz..?, Adam Lisowski, Henryk Czwordon.

 • Stary szpital w Ostrzeszowie, rok 1952. Pierwsze znane nam zdjęcie altanki w przyszpitalnym ogrodzie. Kleczą: w środku siostra Józefa, po prawej siostra Hanka. Rodzynek w tym babskim towarzystwie to pan Skraburski. Prosimy o pomoc w rozpoznaniu pozostałych pań.

 • Szpital w Ostrzeszowie, 13.07.1952 rok. W kitkach od lewej: Ilonka, Halinka, Marysia i Danusia. Wyżej: Hanka Kuśmierczyk (po mężu Ignor), Józefa Pazdyka-mama tych uroczych panienek i pani Władzia Orzeszyna. Ta piękna pamiątka pochodzi ze zbiorów Marii Pustalowej (na zdjęciu w okularach).

 • Park Miejski w Ostrzeszowie, rok 1932. Na spacerze pani Krzymańska z Marylką Siof. Widoczne domy przy ulicy Zamkowej: budynek hotelu, po wojnie przychodnia i pogotowie, gimnazjum salezjańskiego i wieża kościoła Chrystusa Króla.

 • Antoni Serbeński - malarz i pedagog. Od 1931 roku zamieszkał na stałe w Ostrzeszowie i tutaj tworzył. Zdjęcie wykonano pewnie na początku lat 40. przez zesłaniem Serbeńskiego na roboty do Inowrocławia. Na zdjęciu od lewej: Anna Roban (z domu Małyszka), jej syn Józef Roban, Antoni Serbeński, Aniela Kokot (z domu Małyszka, ciotka Anny) oraz Roman Małyszka (wuj Anny i brat Anieli) Aniela Kokot zmarła prawdopodobnie w lutym 1945 roku podczas transportu do obozu Bergen Belsen.

 • Dzisiaj (07.04.21) w wieku 78 lat odszedł do Domu Pana Ks. Kanonik Stefan Szkaradkiewicz, wieloletni proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1967 roku, jako wikariusz posługę pełnił w: Drawsku nad Notecią, Zaniemyślu, Chodzieży i Poznaniu. W 1982 roku objął jako proboszcz parafię w Iłowcu a w 1984 w Ostrzeszowie. Żegnaj księże Stefanie.

 • Lata trzydzieste. Zakład fryzjerski Jana Kocerki znajdował się w lokalu kamienicy przy ulicy Zamkowej 5, wejście było od ulicy Strumykowej (obecnie sklep p. Liska). Na zdjęciu Jan Kocerka układa fryzurę swojej żonie-Marii. Drugi mężczyzna nierozpoznany. Ze zbiorów Piotra Chwalisza.

 • Więcej