W okresie międzywojennym Komisja Remontowa dążyła do ujednolicenia koni. Odradzała się powoli hodowla polska, która w 1939 roku spowodowała, że kawaleria dosiadała koni doskonałych, ujednoliconych maściami w poszczególnych pułkach. Aby zwiększyć zainteresowanie hodowców ?produkcją? konia remontowego Ministerstwo Rolnictwa i Ministerstwo Spraw Wojskowych wprowadziło system nagród pieniężnych przy zakupie. W 1925 roku ustanowiono ?Medal dla Hodowców Koni dla Potrzeb Armii? (złoty, srebrny i brązowy). Zaopatrzeniem armii w konie zajmował się Wojskowy Zakład Remontu Koni na czele w 1939 roku z gen. bryg. Stefanem Dembińskim (podlegały mu trzy Komisje Remontowe, (Zapas Młodych Koni w Jarosławiu). Zakupów dokonywały Komisje Remontowe w poszczególnych województwach. Osobne Komisje miał KOP. Konie kupowane bezpośrednio u hodowców. Dla kawalerii i artylerii konnej brano konie szlachetne wszystkich maści i odcieni z wyjątkiem srokatych. Srokate kupowano pojedynczo tylko z przeznaczeniem dla buńczuka i proporca dowódcy I Pułku Szwoleżerów (tylko wałachy i klacze, ogiery ? nie).
co to jet remont koni??
Koń Remontowy (Remont)- koń używany przez wojsko.
W artykule chodzi o zakup koni na potrzeby wojska
W okresie międzywojennym Komisja Remontowa dążyła do ujednolicenia koni. Odradzała się powoli hodowla polska, która w 1939 roku spowodowała, że kawaleria dosiadała koni doskonałych, ujednoliconych maściami w poszczególnych pułkach. Aby zwiększyć zainteresowanie hodowców ?produkcją? konia remontowego Ministerstwo Rolnictwa i Ministerstwo Spraw Wojskowych wprowadziło system nagród pieniężnych przy zakupie. W 1925 roku ustanowiono ?Medal dla Hodowców Koni dla Potrzeb Armii? (złoty, srebrny i brązowy).
Zaopatrzeniem armii w konie zajmował się Wojskowy Zakład Remontu Koni na czele w 1939 roku z gen. bryg. Stefanem Dembińskim (podlegały mu trzy Komisje Remontowe, (Zapas Młodych Koni w Jarosławiu). Zakupów dokonywały Komisje Remontowe w poszczególnych województwach. Osobne Komisje miał KOP.
Konie kupowane bezpośrednio u hodowców. Dla kawalerii i artylerii konnej brano konie szlachetne wszystkich maści i odcieni z wyjątkiem srokatych. Srokate kupowano pojedynczo tylko z przeznaczeniem dla buńczuka i proporca dowódcy I Pułku Szwoleżerów (tylko wałachy i klacze, ogiery ? nie).