Grób fabrykanta Karla Niera, stare zdjęcia -

Grób fabrykanta Karla Niera

Grób fabrykanta Karla Niera na cmentarzu ewangelickim w Ostrzeszowie. Jego fabryka: http://schildberg.pl/galeria/foto/1/113

jscierski 13 years, 1 month ago
Comments (5)
Madzik83 12 years, 11 months ago

Ok. 1910r. na Borku powstała fabryka garnków Niemca Karola Niera, prawdopodobnie garnków żeliwnych, skoro w tej fabryce odlewano drzwiczki. W zakładzie tym był już wtedy zastosowany napęd elektryczny, co świadczy o jego nowoczesności. W 1928 roku Nier zatrudniał 33 pracowników. W latach 1939-1945 w jego kaflarni pracowało 48 robotników, w tym 12 Niemców. Są to dane zaczerpnięte z "Dziejów Ostrzeszowa" pod red. S. Nawrockiego.

paskal 12 years, 11 months ago

Myśle ze jest to jeden z najważniejszych grobów na naszym cmentarzu, wstyd aby stał on podparty tą belką, niestety inaczej może się przewrócić. Koniecznie musimy cos z tym zrobić.

jan-taylor 12 years, 11 months ago

O ile mi wiadomo potomkowie mieszkaja w Niemczech
i byli kilka lat temu w Ostrzeszowie.

paskal 12 years, 11 months ago

Pracownicy remontujący ogrodzenie naruszyli konstrukcje pomnika i niestety grozi zawaleniem.

jan-taylor 10 years, 9 months ago

No i co??? i nikogo to nie interesuje i nikogo nie parzy ani ziebi!!! Nic tylko wstyd. Fabryke rozebrano wille rozebrano szpital pobudowano i dzisiaj brakuje kilku zlotych by przynajmniej grob zabezpieczyc "na przyszlosc" a czas i ludzie roznych obyczajow w sensie negatywnym robia swoje czyli nieustanne zniszczenie.