Recently added
Ulica Łąkowa, początek lat 60-tych. Po prawej-ulica Wieluńska i budynek weterynarii. W centrum zdjęcia, na prawo od wieży ciśnień, widoczny wysoki budynek- to młyn przy ulicy Kolejowej (wtedy Armii Czerwonej), który spłonął z początkiem lat 70-tych. Zawsze gdy jesteśmy w okolicy Przedmieścia, zwracam się z gorącą prośbą o fotografie tego fyrtla, co też i tym razem czynię.
Recently commented
Grzes67: Więcej informacji.https://dziejeostrzeszowa.pl/zdjecie/1525/fabryka-blomberga-dzis-teren-spoldzielni/?fbclid=IwAR1yGLpEyRSoWqtjeBZ3FvREo9MYe65-77_kWkDratkCdEL2NsEnbJ5K6BE
Grzes67: Od lewej: Henryk Drożak, Marek Warszewski, Marian Grzegorek(w tyle), Przemysław Palat, Tadeusz Tylak, ...Szymański, Wanda Gimer, Henryk Stempień, Stefan Głowieńkowski ( z profilu), Jerzy Makles.
Grzes67: -Wiesława Pietrzak- Henryk Puszman to mój wujek. Trzeci od prawej strony to: Mieczysław Froń.
Grzes67: Piłkarze Koła Sportowego Z.S. BUDOWLANI przy Zakładach Ceramicznych w Ostrzeszowie, rok 1953. Stoją od lewej: Henryk Puszman, Władysław Klóska, Edmund Fras, Edward Kukuła, Jan Fras, Henryk Gorgolewski, Teodor Muszalski, Czesław Frankidejski, NN, Tadeusz Biały, Franciszek Pawełka. Proszę o uzupełnienie brakującego nazwiska i poprawienie ewentualnych błędów. Ta piękna pamiątka pochodzi ze zbiorów rodzinnych państwa Pawełków. Foto. Franciszek Feige.
Grzes67: Zdjęcie z opisem dostałem od pana Stawskiego. Rozumiem że wątpliwości co do wiarygodności podpisu naszły pana bo pan Cieplik na zdjęciu nie wygląda na 16 lat, a pan Stawski kupił sobie aparat w latach 50-tych?
Grzes67: Na zdjęciu Andrzej Niełacny z kuzynkami: Stasią i Sewerką Pisullą.
Grzes67: To zdjęcie jest lustrzanym odbiciem.
Grzes67: Ma Pan rację, to wiadukt przy ulicy św. Mikołaja. Dziękuję.