Recently added
Rok ok. 1973, salka katechetyczna przy Farze. Prawdopodobnie jakieś przedstawienie związane z wielkanocnymi świętami. Dzieciaki zasłuchane i wpatrzone w proboszcza Antoniego Hełkę, po lewej uwielbiana przez wszystkich siostra Wiktoria. Dzisiaj 26 lutego 2021 roku, w 30 rocznicę śmierci, wspominamy śp. ks. prałata Antoniego Hełkę, który przez 25 lat (1959-1984) jako proboszcz służył parafianom ostrzeszowskiej Fary.
Sierpień 1960 rok, ulica Sikorskiego. Obecnie ulica jest jednokierunkowa, więc widok samochodów jadących od strony Rynku jest trochę dziwny. Ktoś się zastanawiał czy to przypadkiem Ludwik Cegiełka, właściciel tuczarni, nie jedzie swoim mercedesem. Przecudownej urody zdjęcie! Ze zbiorów Piotra Chwalisza.
Lata pięćdziesiąte,ulica Boh. Stalingradu. Przy Chevrolecie Fleetmaster do zdjęcia pozuje Czesław Chwalisz. W latach powojennych ówczesne socjalistyczne władze, zakupiły od duńskiej montowni około 1500 Chevroletów Fleetmaster, dlatego ten model w Polsce nazywany był "Demokratką". Ze zbiorów Piotra Chwalisza.
Ze smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 16 lutego 2021 roku, w wieku 84 lat, zmarł Jerzy Dembski. Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Ostrzeszowie w latach 1971-73, Naczelnik Miasta Ostrzeszów w latach 1973-75. Działacz społeczny, członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Rodzinę prosimy o przyjęcie wyrazów współczucia.
Recently commented
Grzes67: sokol, może ma Pan rację, ale trzeba by to jeszcze sprawdzić.
Grzes67: 20- Helena Guhn z domu Stępniewicz.
Grzes67: Drugi z lewej, stoi: Franciszek Kapała.
Grzes67: STANISŁAW INEROWICZ W każdy czwartek targ odbywał się na placu Borek.Na Stawku wozy bywały w różne dni tygodnia. Strzegowa na Stawku wpływała pod ziemię (w rury typu kanalizacyjne).Przed tym ujściem był maleńki stawek. Łapalismy w nim małe rybki. Tabory Romów najczęściej odwiedzałem na łące w okolicach niemieckiego cmentarza. Na ich duże wieczorne ogniska przychodziło wielu ostrzeszowian, przede wszystkim młodych.
Grzes67: SYLWESTER ADAMSKI Ale grało się także w palanta, w dwa ognie i w monety, no i w szukanego.
Grzes67: HALINA PODKRÓLEWICZ I ja na tym placu grałam z dzieciarnią w sztekla, w kraje i miasta. Dziś dzieci tych gier nie znają. Pod murem którejś z kamienic była wysypana fura piasku. Na tym piachu graliśmy w „noże”.
Grzes67: OZZ JMIRKA Pamiętam w latach 60 i 70 to był nasz plac zabaw, fajnie grało się tam w sztekla- tak na tę grę mówiliśmy
Grzes67: Pan Jerzy był jednym z inicjatorów pierwszych, oficjalnych Dni Ziemi Ostrzeszowskiej w 1974 roku. https://dziejeostrzeszowa.pl/kategoria/191/dni-ziemi-ostrzeszowskiej-1974/