Obóz w Omiecinach 1957 r., stare zdjęcia -

Obóz w Omiecinach 1957 r.

Uczestnicy pierwszego obozu hufca ostrzeszowskiego po reaktywowaniu harcerstwa w 1956 r. Dla "Dziejowiczów" mała zagadka w rozpoznaniu osób znajdujących się na zdjęciu. Zdjęcie pochodzi z mojego albumu, który w kwietniu będzie prezentowany w Ostrzeszowie. Autor zdjęcia nieustalony.

Nieznany 14 years, 3 months ago
Comments (6)
m_soko 14 years, 2 months ago

Miałem na myśli pierwszego stojącego z lewej.

marekmakiela 14 years, 2 months ago

Nikt z "Dziejowiczów" nie skomentował tego zdjęcia, ani też nie podał nazwisk harcerzy widocznych na zdjęciu. Zatem jako ten, który umieścił to zdjęcie w galeri informuję że: zdjęcie zostało wykonane w lipcu 1957 r. na koniec pierwszego po reaktywowaniu harcerstwa obozu hufca ostrzeszowskiego nieopodal leśniczówki Omieciny.
Stoją od lewej: Franciszek Ciężki, Antoni Manikowski, Kazimierz Wróbel, Czesław Kurka (gość), Jan Zdzisław Sobczak, Antoni Haziak, Michał Czajkowski, Jerzy Gajdzik (gość), Stanisław Stawski, Janusz Kaszper, Czesław Kowalski, Zbigniew Blok
Klęczą od lewej: Ryszard Skibiński, Janusz Jurkiewicz, Jerzy Ciężki, Bernard Kalau, Stanisław Klimczak, Bohdan Ogrodowski, Andrzej Karnabal (stoi), Jan Wierzba, Wacław Grudziński, Jerzy Pichet, Marek Makieła
Siedzą od lewej: Michał Sokołowski, Marian Gorszki, Julian Kurzawa, Ryszard Szalek, Jan Pardej.

jan-taylor 14 years, 2 months ago

Jedna malenka popraweczka miedzy k.Wrobel a J.Zdz.Sobczak to starszy brat Czeslawa Kurki Stefan Kurka

m_soko 14 years, 2 months ago

Stojący od lewej wg mnie to R.Mizera.
Siedzący od lewej jako pierwszy jest Ryszard Skibiński natomiast ostatni "przytulony do Szalka" jest Michał Sokołowski, jeżeli J.Pardej był na tym obozie to mógłby to być klęczący pierwszy z lewej.

WLODEK46 14 years, 2 months ago

Soko ma rację.J.Pardeja nie ma na zdjęciu.

marekmakiela 14 years, 2 months ago

Zgoda, co do Stefana Kurki, Rysia Skibińskiego i Jasia Pardeja, ale - drogi Michale - drugi, stojący z lewej harcerz to bank Antek Manikowski. Rysiu Mizera nie był na tym obozie, a dopiero rok później w Radkowie.
Nierozpoznany jest nadal klęczy harcerz (pierwszy z lewej).