Zdjęcie wykonane przez p. Jana Taylora -

Zdjęcie wykonane przez p. Jana Taylora

jscierski 15 lat, 1 miesiąc temu
Komentarze (10)
coolay 15 lat temu

Świetny widok na ówczesną Dwójkę, zawsze zastanawiałem się jak wyglądało to przed zabudową tymi komunistycznymi klockami, tu dzisiaj mniej więcej chata Daszczyków stoi, tzn. troche blizej szkoly, ale to na tej wysokosci.

jan-taylor 15 lat temu

Teren miedzy dwojka ul.Piastowska do "autostrady" to byla jedna wiekla piaskownica ze szczerego zoltego piasku.T drugiej strony czyli strony cm.ewan staly moze 4 domy a reszta tez piasek.Czyli tereny do zabawy byly dostatecznie rozlegle.Nawet kiedys przymusowo wyladowal szybowiec areoklubu z Ostrowa na obecnym osiedle harcerskim cala szkola byla jak wymieciona chyba wszyscy wtedy widzielismy pierwszy raz w zyciu szybowiec i do tego z bliska.Mysle ze to ladowanie bylo 1951-1953

coolay 15 lat temu

Piaski obok cmentarza ewangelickiego jeszcze pamietam, kiedy grunwaldzka ( scieżynka ) konczyla sie na wysokosci kawałek przed dzisiejszym duzym pawilonem Pana Dolaty bodajże rownież, i stały tam chyba dwa domy to wszystko, jeden do dzisiaj w totalnej rozsypce, na terenie od mostu do zabudowania na zakręcie grunwaldzkiej totalna pustynia - idealne miejsce na ogniska, kiedys w jednym z wiekszych zaglębień utworzył się staw, zimą gralismy tam wtedy w hokeja, potem kiedy rozpoczeto budowe blokow, razem z kumplem bylismy fascynatami dzwigow budowlanych, zawsze po "budzie" łazilismy na pare godzin obczajac jak pracują - oj co za czasy:)

paskal 15 lat temu

"jan-taylor pisze: Nawet kiedys przymusowo wyladowal szybowiec areoklubu z Ostrowa na obecnym osiedle harcerskim cala szkola byla jak wymieciona chyba wszyscy wtedy widzielismy pierwszy raz w zyciu szybowiec i do tego z bliska.Mysle ze to ladowanie bylo 1951-1953"

Czy stąd wzięła się potoczna nazwa "lotnisko" terenu za dzisiejszymi "Diabłami" w kierunku Koscółka w Rojowie ? Pamiętacie jak stały tam ogromne stogi słomy ? Ale była zabawa...

coolay 15 lat temu

Oczywiscie "lotnisko" funkcjonowało zawsze, heheh na stogach salta i inne ewolucje to ubaw po pachy, a i wody sie mozna było napic ze "żródełka" heheheh

jan-taylor 13 lat, 10 miesięcy temu

Dla przypomnienia tutaj widoczne te okna.

coolay 13 lat, 10 miesięcy temu

Które i jakie??????? Bo chyba nie wiemy ......:(

jan-taylor 13 lat, 10 miesięcy temu

Coolay:na zdjeciu jstopa z wystawy (trofea mysliwskie)z prawej strony jest widoczny maly fragment okna.Chodzilo o potwierdzenie czy to szkola nr2.dlatego wyszukalem moje bardzo mizerne zdjecie z tamtych lat by pokazac te okna w calosci.by bylo potwierdzenie ze chodzi i sale gimnastyczna.

buleczka 13 lat, 10 miesięcy temu

Dotyczy pytania Paskala o lotnisko - przekazano mi, że w tamtym rejonie było lotnisko. W latach pięćdziesiątych w zasadzie nie było śmigłowców i teren ten był przygotowany jako lądowisko dla samolotów sanitarnych - odmiana dwupłatowych AN. Zapamiętano kilka takich lądowań. A w końcu lat pięćdziesiątych lub na początku lat sześćdziesiątych na tym lotnisku odbył się duży jak na Ostrzeszów festyn lotniczy zorganizowany zapewne przez LPŻ. Brały udział 2-3 wspomniane AN, kilka szybowców, skakali spadochroniarze, byl pokaz modeli latających, być może akrobacje kręcił jakiś Bies. Cały teren był ładnie udekorowany i odpowiednio oznaczony.

jan-taylor 13 lat, 10 miesięcy temu

Od tego miejsca w ktorym stalem robiac zdjecie (zima) w kierunku szkoly PODOBNO zaznaczam jeszcze raz PODOBNO w czasie wojny chowano zmarlych jencow wojennych???
PODOBNO te pochowki mialy miejsce nocami???
Do 1961 (w przyblizeniu) za boiskiem szkolnym bylo boisko pilkarskie i domy przy Al.Wolnosci nie istnialy ostatnim idac od Borku byl szpital.
Natomiast wzdluz ul.Piastowskiej zaczeto zabudowe w kierunku (do autostrady).