Staw przyklasztorny.Należało by wyjaśnić. Staw był na potrzeby młyna, który znajdował się na terenie strzelnicy mojego dziadka Walentego Śliwińskiego.Na zdjęciu mój ojciec,ciocia Wacława i wujek Walery. Ojciec pod krawatem.
No to prosze wyjasnic podajac dokumenty lub kopie z Ksiag wieczystych. Staw przyklasztorny nazywany rowniez stawem miejskim powstal po zmianie biegu rzeczki Strzegowej w latach 175x. Na mapie wojsk pruskich widzimy pierwotne koryto rzeki!!! Okolo roku 1802? kupil mlynarz Druno z Raduchowa ziemie od Paneckiego i tam postawil mlyn. Nastepnym wlascicielem byl bodaj Schmidt ktorego widzimy na nielicznych pocztowkach. Za jego to czasu powstala strzelnica dla Bractwa Strzeleckiego-ewangiwlickiego. Wowczas katolicy mieli wlasna strzelnice za wiezieniem czyli w glebi ul.Sportowej (notatka z 1875 posiedzenie Rady Miasta ktore dalo dotacje na naprawe strzelnicy. Dokumenty w posiadaniu Muzeum Reg. Staw przyklasztorny byl stwem przeplywowym i byl zasilany conajmniej dwoma strumieniami oraz wybijajaca wodw z pobliskich lak. w dalszym biegu wod byly nastepne mlyny zasilane. Takie wody byly wlasnoscia krolewska i mlynarze odpowiednio placil podatek. Mlyn podupadl i wlasciwie juz w czasie wlasnosci Schmidt'a nie byl w uzyciu. Schmidt nie posiadal zawodu mlynarza!! Panstwo Sliwinscy weszli w posiadanie bodaj w 1919 roku. To wszystko jednak pozwolilo komus tam napisac ze OO.Bernardyni posiadali mlyn??? Pisac mozna duzo!!! Las tez posiadali [Bernardyni] tyle ze za ich czasu bylo pole a nie las klasztorny jak potocznie mowimy.
Staw przyklasztorny.Należało by wyjaśnić. Staw był na potrzeby młyna, który znajdował się na terenie strzelnicy mojego dziadka Walentego Śliwińskiego.Na zdjęciu mój ojciec,ciocia Wacława i wujek Walery. Ojciec pod krawatem.
No to prosze wyjasnic podajac dokumenty lub kopie z Ksiag wieczystych.
Staw przyklasztorny nazywany rowniez stawem miejskim powstal po zmianie biegu rzeczki Strzegowej w latach 175x. Na mapie wojsk pruskich widzimy pierwotne koryto rzeki!!! Okolo roku 1802? kupil mlynarz Druno z Raduchowa ziemie od Paneckiego i tam postawil mlyn. Nastepnym wlascicielem byl bodaj Schmidt ktorego widzimy na nielicznych pocztowkach. Za jego to czasu powstala strzelnica dla Bractwa Strzeleckiego-ewangiwlickiego. Wowczas katolicy mieli wlasna strzelnice za wiezieniem czyli w glebi ul.Sportowej (notatka z 1875 posiedzenie Rady Miasta ktore dalo dotacje na naprawe strzelnicy. Dokumenty w posiadaniu Muzeum Reg.
Staw przyklasztorny byl stwem przeplywowym i byl zasilany conajmniej dwoma strumieniami oraz wybijajaca wodw z pobliskich lak. w dalszym biegu wod byly nastepne mlyny zasilane. Takie wody byly wlasnoscia krolewska i mlynarze odpowiednio placil podatek. Mlyn podupadl i wlasciwie juz w czasie wlasnosci Schmidt'a nie byl w uzyciu. Schmidt nie posiadal zawodu mlynarza!! Panstwo Sliwinscy weszli w posiadanie bodaj w 1919 roku.
To wszystko jednak pozwolilo komus tam napisac ze OO.Bernardyni posiadali mlyn??? Pisac mozna duzo!!! Las tez posiadali [Bernardyni] tyle ze za ich czasu bylo pole a nie las klasztorny jak potocznie mowimy.