Rynek, stare zdjęcia -

Rynek

<p>Niestety nie wim kiedy zdjęcie zostało wykonane, ale na pewno przed 1945 r.</p>

ekoanna 14 years, 8 months ago
Comments (6)
jan-taylor 14 years, 8 months ago

Co to znaczy nie wiem i na pewno....
uwazam ze w okolicach 1950 w pozniejszym czasie gdzie stoi pojedynczy czlowiek w plaszcu stala na podmurowce wielka gablota Ligi Przyjaciol Zolnierza.
Szefem tej organizacji byl jakis czys p.Majorek ktory mieszkal na parterze w"Grandce",lepiej powinien p.Bohun42 wiedziec bo to byla jego codzienna droga do szkoly.
Kawalek jezdni na pierwszym planie wyglada na asfalt a nie na kocie lby wiec nie moze to byc sorzed 1945 roku ale moze sie bardzo myle czekam na lepsze komentarze

wipel 14 years, 8 months ago

Na pewno powojenna. Wystarczy porównać pocztówki.

coolay 14 years, 8 months ago

Najciekawsze ile razy był ten nasz rynek zmieniany.

Powers-x2 14 years, 8 months ago

A czy może ktoś pamięta(może z przekazu),mogiłę żołnierza radzieckiego,(może się zdjęcie zachowało),która była po wojnie w miejscu gdzie stoi pan patrzący.Mogiła chyba była ogrodzona płotkiem.

_Hathor 14 years, 8 months ago

na rynku jest pochowany żołnierz ??

Bohun42 14 years, 8 months ago

Na pewno lata 50 -te , myślę , że w okolicy 1 września dwaj uczniowie ubrani odświętnie , w domu Życkich słynna księgarnia wzbudza zainteresowanie książkami wystawionymi na wystawie. Piekarnia Rogalewskich czynna , sporo ludzi , informacje od p. Kupczyków będą miarodajne , czy Ich sklep był wtedy działający , bo to był okres walki i likwidacji prywatnego handlu w Polsce.