Fontanna w parku miejskim, lata pięćdziesiąte. Ostatnio często nazywa się park m..., stare zdjęcia -

Fontanna w parku miejskim, lata pięćdziesiąte. Ostatnio często nazywa się park miejski-parkiem kosynierów. Jeżeli jest to nazwa oficjalna, czy są jakieś dokumenty lub inne materiały źródłowe to potwierdzające? Jeżeli to nazwa potoczna, to może czas to zmienić i urzędowo nadać parkowi imię Kosynierów (tylko jakich)? A wtedy, w czasie hucznych uroczystości otwierania nowego, zrewitalizowanego parku będzie można odsłonić tabliczkę z nową-starą nazwą.

Grzes67 1 year, 1 month ago
Comments (2)
jan-taylor 1 year, 1 month ago

Wystarczy popatrzec w Dzienniki Urzedowe roku 1848 aby zauwazyc ze w tym czasie kose uznano urzedowo jako bron i zakazano posiadania tokowej broni. W Dziennikach Urzedowych mozna wiele poczytac na temat Powstania 1848. Dodatkowo kopalnia wiedzy sa wyroki wymiaru sprawiedliowosci. Spotkac tam mozna nie tylko doroslych ostreszowiakow ale rowniez mlodziez szkolna z Ostrzeszowa. Dodatkowo moze isnieja slady zapisow organizacji bbylych wojakow i powstancow. Tylko szukac, zycze powodzenia.

jan-taylor 1 year, 1 month ago

Pytania stawiac jest bardzo latwo bo nic nie kosztuje. Szukanie niestety, to sa duze nieraz koszty. Lepiej niech zrobia to inni.