Ostrzeszowska baszta, początek lat pięćdziesiątych. Dobrze widoczne drewniane schody prowadzące do wejścia na wieżę i maculce czyli otwory pozostawione po belkach rusztowania, na które nakładano pomosty z desek.
Na zdjeciu widoczna jest Wieza wiezienna. Budowe tej wiezy zakonczono w roku 1755 kiedy to starosta byl Stadnicki. W okresie miedzy 1939 zbudowano drewniane schody prowadzace do wejcia na wieze. Wieza zostala zdudowana poza terenem Zamku, przylegala jedynie do zewnetrznej strony muru zamkowego. Pierwsza wzmianka o istnieniu tej wiezy i maly opis znajduje sie w Lustracji z 1765 roku. Na planie biwakowania wojsk w 1702 roku wiezy nie widze. Zamek jako budowla posiada conajmniej dwa rozne opisy z czasow Siewierskiego i pozniej z czasow Stadnickiego. Zawsze jednak sluzyl dla wymiaru sprawiedliwosci i kancelarii grodzkiej. Sejmiki powiatowe odbywaly sie w kosciele farnym na co istnieja listy uczestnikow sejmiku powiatowego z podaniem miejsca obrad.
Na zdjeciu widoczna jest Wieza wiezienna. Budowe tej wiezy zakonczono w roku 1755 kiedy to starosta byl Stadnicki. W okresie miedzy 1939 zbudowano drewniane schody prowadzace do wejcia na wieze. Wieza zostala zdudowana poza terenem Zamku, przylegala jedynie do zewnetrznej strony muru zamkowego. Pierwsza wzmianka o istnieniu tej wiezy i maly opis znajduje sie w Lustracji z 1765 roku. Na planie biwakowania wojsk w 1702 roku wiezy nie widze. Zamek jako budowla posiada conajmniej dwa rozne opisy z czasow Siewierskiego i pozniej z czasow Stadnickiego. Zawsze jednak sluzyl dla wymiaru sprawiedliwosci i kancelarii grodzkiej.
Sejmiki powiatowe odbywaly sie w kosciele farnym na co istnieja listy uczestnikow sejmiku powiatowego z podaniem miejsca obrad.