Ostatnio komentowane zdjęcia
Zbigniew Kajser: Adolf Fuks Notariusz Ostrzeszowski ( niem. Schildberg) urzędujący na początku XX w. ( oryginalny podpis na akcie notarialnym sporządzonym w dniu 5 października 1904 r
Zbigniew Kajser: Rachunek za sporządzenie aktu notarialnego w 1904 r przez notariusza Adolfa Fuksa Notariusza miasta Schildberg (Ostrzeszów)
Zbigniew Kajser: Pruska Hipoteka dotycząca posiadłości moich pradziadków . Miejscowość Rojów(Niem.Rojow)
Zbigniew Kajser: Pieczęć na akcie notarialnym spisanym w 1904 r przez notariusza w Ostrzeszowie.
Zbigniew Kajser: Jak fama głosi jest to pierwszy kościół jaki był postawiony w Rojowie i przeniesiony przez ówczesnych właścicieli majątku do Olszyny . W miejscu starego drewnianego pobudowali fundatorzy nowy murowany. Myślę że przy wnikliwej analizie dało by się to potwierdzić , lub zaprzeczyć. Może ktoś wie na ten temat?
Zbigniew Kajser: Komu potrzebne jest fałszowanie historii , dziś na tablicy jest informacja że pomnik postawił ZHR , znam historię tego pomnika (który powstał w okresie PRL) Z drugiej strony dobrze że ZHR zajęła się tym miejscem ( stanowisko ogniowe) pamięci śmierci Pana Sobczaka członka Ochotniczego Batalionu broniącego Ostrzeszowa w 1939 r.
Zbigniew Kajser: Ten kamień to chyba ruda darniowa , której bogactwo występowało w tych terenach aż do Krośnic ( kier Milicz)z której kiedyś wytapiano żelazo a z odpadowego żużla szkło , w piecach typu "dymarki"
Zbigniew Kajser: Ten budynek stał chyba na Meszynach ( przysiółek Rojowa) nieopodal płynącej Złotnicy. Mieszkały w nim dwie Panie (Gusta i Gojka) W tej miejscowości energia elektryczna została założona za PRL-u na przełomie 1962-63 r ( co do lokalizacji mogę się mylić) jeżeli jest to ten budynek to dach został wyremontowany i Panie żyły w nim aż do końca swego ziemskiego bytowania. Podobny budynek był tez na Gęstwie ( również przysiółek Rojowa)