Koniec lat trzydziestych, ostrzeszowski ratusz, strona północna. Zdjęcie zrobion... -

Koniec lat trzydziestych, ostrzeszowski ratusz, strona północna. Zdjęcie zrobiono prawdopodobnie z okna kamienicy państwa Olszanowskich. Coraz trudniej zdobyć nieznane dotąd tak niewiarygodnie cudowne zdjęcie z okresu międzywojennego. Bo to nie tylko wspaniały dokument tamtych lat ale również fotografia symbolizująca zmierzch pewnej epoki i nadchodzącego postępu i rewolucyjnych zmian.

Grzes67 5 years, 8 months ago
Comments (5)
Łukasz Sosnowski 4 years, 5 months ago

To auto to jeden z wielu modeli Fiata wyprodukowany w PZInż, na podstawie umowy licencyjnej podpisanej z włoskim Fiatem przez owe Państwowe Zakłady Inżynierii we wrześniu 1931 roku, na okres 10 lat. Niestety produkcję przerwał wybuch II Wojny Światowej 1 września 1939 roku.

Łukasz Sosnowski 4 years, 5 months ago

To auto to jeden z wielu modeli Fiata wyprodukowany w warszawskich PZInż, na podstawie umowy licencyjnej podpisanej z włoskim Fiatem przez owe Państwowe Zakłady Inżynierii we wrześniu 1931 roku, na okres 10 lat. Niestety produkcję przerwał wybuch II Wojny Światowej 1 września 1939 roku.

jan-taylor 4 years, 5 months ago

Prosze podac nazwe modelu! Czy to jest Fiat???

Łukasz Sosnowski 4 years, 5 months ago

jan-taylor Widziałem to samo zdjęcie na Rynku na wystawie z okazji 100-lecia GAZETY OSTRZESZOWSKIEJ i było podpisane "Dorożka i Fiat na Rynku"

Łukasz Sosnowski 4 years, 5 months ago

jan-taylor Ten Fiat to najprawdopodobniej jest 508ka w wersji 4drzwiowej